Strona główna WIADOMOŚCI Policja wesprze służby leśne. Jest porozumienie

Policja wesprze służby leśne. Jest porozumienie

0
Reklama

Porozumienie podkarpackich leśników z policjantami Sformułowaniu zakresu współpracy poświęcone jest porozumienie podpisane 7 grudnia przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie w zakresie zwalczania szkodnictwa leśnego oraz przestępstw i wykroczeń, jak również utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego na gruntach zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe.

Sygnatariuszami porozumienia są insp. Dariusz Matusiak, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie i Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie.

Reklama


– Deklaracja precyzuje zasady współdziałania jednostek LP, zwłaszcza Straży Leśnej z Policją w zakresie zwalczania szkodnictwa leśnego oraz przestępstw i wykroczeń na terenie lasów – mówi dyrektor Marek Marecki– Obejmuje również zapisy w sprawie utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego na gruntach leśnych oraz ochrony mienia zarządzanego przez Lasy Państwowe i współpracy przy zwalczaniu przypadków kłusownictwa.


Współpraca będzie opierać się w szczególności na udzielaniu pomocy w realizacji czynności służbowych, prowadzeniu wspólnych działań, wymianie informacji, jak również na organizowaniu i przeprowadzaniu wspólnych szkoleń.


Leśnicy zobowiązali się też do udostępniania Policji danych z monitoringu wizyjnego w lasach w sytuacjach uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, jak również do przewodnictwa w przypadku prowadzonego przez Policję dochodzenia czy poszukiwań na terenach leśnych.

Reklama
Poprzedni artykułNie odśnieżył dachu tira. Spadający śnieg i lód mógł doprowadzić do tragedii
Następny artykułKliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie z nową pracownią rezonansu dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!