Strona główna WIADOMOŚCI Policja czuwa nad bezpieczeństwem na drogach w czasie świąt

Policja czuwa nad bezpieczeństwem na drogach w czasie świąt

0
Reklama

To już kolejne Święta Bożego Narodzenia, podczas których przyszło się nam zmierzyć z trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Ten szczególny czas, najczęściej spędzany w gronie najbliższej rodziny. Pamiętajmy jednak, że w dalszym ciągu obowiązują określone ograniczenia, nakazy i zakazy. Policja apeluje o ostrożność do tych, którzy zdecydują się na świąteczny wyjazd. Na podkarpackich drogach, nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci.

Okres świąteczno-noworoczny to wyjątkowy czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Pamiętajmy jednak, że podobnie jak w poprzednim roku, z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, w dalszym ciągu obowiązują określone ograniczenia, nakazy i zakazy.  

Reklama

Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole będziemy musimy pokonać wiele kilometrów. Na drogach naszego województwa możemy spodziewać się wzmożonego ruchu, dlatego policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących.

Cel podejmowanych działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. z 2021 r. poz. 783) w dniach:

  • 25 grudnia 2021 roku od godziny 8.00 do godziny 22.00
  • 26 grudnia 2021 roku od godziny 8.00 do godziny 22.00

obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!