Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpaccy żołnierze spędzą święta na granicy

Podkarpaccy żołnierze spędzą święta na granicy

0
21.12.2021 BIALYSTOK 1 PBOT DZIALANIE W STREFIE STANU WYJATKOWEGO STREFA PRZYGRANICZNA DZIALANIA CIMIC , PATROLE , POMOC POTRZEBUJACYM FOT.BARTEK SYTA
Reklama

Wielu żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w tym roku będzie świętować na granicy polsko – białoruskiej wypełniając swój żołnierski obowiązek. Obrona zagrożonej granicy naszego państwa na wschodzie jest nadrzędną wartością dla nas wszystkich, nawet w tak ważnym świątecznym czasie. 

Terytorialsi z Podkarpacia wspierają naszych sąsiadów od początku kryzysu migracyjnego. Do tej pory ich zadania polegały na udzielaniu wsparcia poprzez działania operatorów bezzałogowych statków powietrznych (BSP), obsłudze zestawów oświetleniowych oraz prowadzeniu patroli wodnych na rzece Bug. Teraz nasze obowiązki zostały rozszerzone o prowadzenie patroli pieszych i służbę na posterunkach kontrolnych. 

Reklama

Rotacja sił w rejonie przygranicznym zapewnia efektywne wykorzystanie potencjału żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej. Tego typu działania dla brygad, których rejon odpowiedzialności służbowej jest w bezpośredniej styczności z granicą państwa, to bezcenne doświadczenie szkoleniowe. Terytorialsi będą mieli okazję wykonywać nowe zadania, poznać się nawzajem w zupełnie innych okolicznościach i warunkach. Rotacje sił WOT w ramach operacji „Silne Wsparcie” są przygotowane do połowy przyszłego roku.  

Podczas świątecznej kolacji pamiętajmy, że nie wszyscy spędzą ten czas w rodzinnym gronie. Wyrazem naszego poparcia i solidarności z obrońcami granicy może być włączenie się w akcję Wolne Miejsce Dla Munduru. Niech pusty talerz stojący podczas wieczerzy wigilijnej zostanie symbolicznie dedykowany naszym żołnierzom. #WolneMiejsceDlaMunduru

Reklama
Poprzedni artykułPolicja czuwa nad bezpieczeństwem na drogach w czasie świąt
Następny artykułSzopki w Żurawicy. Żywa i ruchoma [FOTO, VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!