Strona główna RZESZÓW Podkarpacki Kongres Gospodarczy za nami

Podkarpacki Kongres Gospodarczy za nami

0
Reklama

W dniu 14 grudnia br. w Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A
Arena odbył się Podkarpacki Kongres Gospodarczy (PKG). To już IV edycja tego wydarzenia, zapoczątkowana w 2019r. Podkarpacki Kongres Gospodarczy (PKG) to spotkanie gospodarcze pozwalające na wymianę opinii doświadczeń oraz wiedzy o polskiej, jak i podkarpackiej gospodarce, a także o czynnikach wpływających na jej ekonomiczny, społeczny i technologiczny rozwój.


Celem Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego jest wsparcie i promocja inicjatyw gospodarczych, skłaniających do współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w sferze publicznej i prywatnej. Kongres PKG ukierunkowany jest na implementację działań i rozwiązań podnoszących jakość i konkurencyjność regionalnej gospodarki. Wydarzenie ma za zadanie pobudzić innowacyjności oraz stworzyć mechanizmy współpracy między biznesem, nauką, samorządem i administracją państwową. Podczas tegorocznego Kongresu Gospodarczego omawiane były bieżące i strategiczne tematy około gospodarcze regionu południowo-wschodniej Polski. Wśród przewodnich tematów kongresu były m.in. prognozy, zagrożenia i szanse dla gospodarki podkarpacia w czasie światowego kryzysu ekonomicznego i gospodarczego. W programie znalazły się również m.in. dyskusje na temat społecznych i gospodarczych wyzwań wojny w Ukrainie a także sytuacji na polskim rynku pracy. Inne ważne tematy poruszane podczas kongresu dotyczyły nauki m.in. inicjacji projektów badawczo rozwojowych w świecie nauki i biznesu.

Reklama


W trakcie PKG po raz pierwszy została zorganizowana „Akademia B+R+I” – format poświęcony zagadnieniom współpracy świata nauki z biznesem. Podczas prezentacji i zainicjowanych dyskusji poruszone zostały istotne kwestie kooperacji, finansowania oraz aspektów prawnych i praktycznych przy realizacji projektów badawczo-rozwojowych. Na Akademii BRI została wyznaczona swoista „mapa drogowa” zarówno dla środowisk naukowych, jak i biznesowych w celu podjęcia jak najbardziej efektywnej współpracy w obszarze innowacji w biznesie. W kongresie brały udział znaczące osobistości świata biznesu, samorządu, administracji publicznej oraz eksperci.


Jak co roku, ważnym elementem wydarzenia była uroczysta Gala wręczenia Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Jest to nagroda wręczana laureatom konkursu, realizowanego przy współpracy Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Organizatorem Gali i konkursu jest Centrum Promocji Biznesu. Tradycją jest również organizacja podczas Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego targów „Smaczne bo Podkarpackie”, podczas których prezentowane były produkty regionalnych producentów żywności, uczestników konkursu certyfikującego pod tą samą nazwą.
Podkarpacki Kongres Gospodarczy nie odbyłby się bez udzielonego nam wsparcia.
Partner Główny: WPROST.
Partner Honorowy: Izba Przemysłowo Handlowa w Rzeszowie

Podkarpacki Kongres Gospodarczy został objęty patronatem honorowym przez:

● Marszałka Województwa Podkarpackiego,
● Prezydenta Miasta Rzeszowa,
● Prezydenta Miasta Przemyśla,
● Prezydenta Miasta Tarnobrzega,
● Prezydenta Miasta Mielca
● Prezydenta Miasta Leska
● oraz Podkarpacki Klub Biznesu.

Partnerzy Merytoryczni:
● Centrum Promocji Biznesu,
● Business Centre Club Loża Rzeszowska
● oraz Fundacja OPTEA.
● Biznes Centre Club
Partnerami
● portal ipracujzdalnie.pl
● oraz Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Patroni Medialni
● Polskie Radio Rzeszów
● Gospodarka Podkarpacka
● Kurier Rzeszowski
● Dzieje się na Podkarpaciu
● Krosno 112

Reklama
Poprzedni artykuł9-osobowa rodzina z podejrzeniem zatrucia czadem
Następny artykułBudowa odcinka S-19 Babica-Jawornik coraz bliżej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!