Strona główna WIADOMOŚCI Podkarpacie: Nominacje AGRO POLSKI rozdane

Podkarpacie: Nominacje AGRO POLSKI rozdane

0
Reklama

Aż 17 producentów i wytwórców branży rolnej oraz przetwórstwa rolno-spożywczego z Podkarpacia zostało wyróżnionych w siedzibie samorządu województwa nominacjami do Godła Promocyjnego AGRO POLSKA.

Żywność przez Państwa produkowana jest najlepszą wizytówką naszego województwa. To państwo tworzą wysoką jakość, która jest z jednej strony powodem do dumy, promocją tego co nasze-polskie, jednocześnie będąc dowodem lokalnego patriotyzmu i dbałości o zdrowie konsumentów – mówił podczas uroczystości członek zarządu województwa Piotr Pilch.
Cieszę się, że mamy takich producentów, jesteśmy z Państwa dumni i Państwo sami także powinni tę dumę odczuwać – podkreślał członek zarządu Piotr Pilch.

Nominacje podkarpackim przedsiębiorcom wręczył członek zarządu województwa Piotr Pilch oraz Robert Bielówka, organizator Programu Promocji Polskich Produktów AGRO POLSKA. Dyplomy dla nominowanych rozdane zostały już po raz 25. Jest to sposób na uhonorowanie produktów rolno-spożywczych, które oparte są na polskich recepturach, technologiach i surowcach. Chodzi o żywność wytwarzaną tradycyjnymi metodami oraz wyróżniającą się szczególnymi walorami smakowymi, jakościowymi i ekologicznymi.

Reklama

W naszym regionie jest wielu wyróżniających się producentów żywności. Miałem się okazję przekonać o tym na Międzynarodowych Targach w Poznaniu. Na 15 wyróżnionych firm Podkarpacie zdobyło aż 5 nagród! To wielki sukces. Lokalne produkty, wykonane przez lokalnych przedsiębiorców w oparciu o lokalne tradycje. To nasz powód do dumy i chluby. Jakością swej pracy i swych produktów promują Państwo w doskonały sposób Podkarpacie. Bardzo za to dziękuję – mówił tuż przed wręczeniem nominacji członek zarządu Piotr Pilch.

W tym roku nominacje zdobyło 17 firm z Podkarpacia. Wśród nich są tak znane i uznane jak leżajskie Hortino, OSM z Jasienicy Rosielnej, Taurus z Pilzna, Smak-Górno, piekarnia Krupa z Rzeszowa, Zakład Mięsny Dobrowolscy z Wadowic Górnych, OSM ze Stalowej Woli, czy Piekarnia Baszpol z Dylągówki. Obok nich nominacje trafiły także do Winnicy Mazurak z Terliczki, Wędlin Bogusława Szymańskiego z Nowego Sioła, Owocowych Smaków z Trzciany. W gronie nominowanych znalazły się także Leda-Ser z Krowicy Samej, Gospodarstwo Pasieczne z Hermanowej oraz Zakład Mięsny CIAK z Nowego Kamienia.
Nominację do AGRO POLSKI trafiły także do Uzdrowiska Horyniec, Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy oraz do Pijalni Czekolady z Korczyny.
Gratulacje wyróżnionym firmom przekazał także Robert Bielówka, organizator Ogólnopolskiego Programu Promocji Polskich Produktów AGRO POLSKA.
Dotychczasowy Konkurs AGRO POLSKA zmienił w tym roku nazwę na Ogólnopolski Program Promocji Polskich Produktów AGRO POLSKA. Lepiej oddaje to sens programu, który nie porównuje produktów, a jedynie sprawdza i nagradza najlepsze polskie produkty branży rolnej i przetwórstwa rolno-spożywczego.
Po uroczystości wytwórcy żywności wystawiali swoje wyroby, które zostały wyróżnione nominacją do godła AGRO POLSKA 2018.
źr. Podkarpackie.pl

Reklama