Strona główna NISKO Nisko: Eliminacje wojewódzkie turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Nisko: Eliminacje wojewódzkie turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

0
Reklama

W czwartek gimnazjaliści rywalizowali w Finale Wojewódzkim, Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Finałowe rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej, koło Niska. Zwyciężyła drużyna z Czarnej. To ona będzie reprezentowała Podkarpacie w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2018 r. w Przelewicach w woj. zachodniopomorskim.

Uczestnicy Podkarpackiego Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rywalizowali w czterech konkurencjach. Rozwiązywali testy, jeździli rowerem w miasteczku ruchu drogowego, po specjalnym torze oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska pod przewodnictwem sędziego głównego- podkom. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie oceniała poszczególne konkurencje, a uczniowie zdobywali punkty zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej.
Wyniki finału – klasyfikacja indywidualna:
1. Szymon Toczyński – Publiczne Gimnazjum w Czarnej
2. Weronika Garbacz – Gimnazjum w Hucie Krzeszowskiej
3. Kamil Waśko – Publiczne Gimnazjum w Czarnej
Klasyfikacja drużynowa:
1. Publiczne Gimnazjum w Czarnej
2. Gimnazjum w Hucie Krzeszowskiej
3. Gimnazjum w Wielkich Oczach
Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, Wójt Gminy Harasiuki Henryk Bździuch, Prezes Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie Zdzisław Grzyb, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Krośnie i Tarnobrzegu.
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od lat. Jednym ze współorganizatorów finału wojewódzkiego jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Ideą turnieju jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nagrody zwycięzcom wręczyli przedstawiciele organizatorów turnieju, między innymi: kom. Renata Mazan-Z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryka Moskwy, p. o. Komendanta Powiatowego Policji w Nisku kom. Dariusz Szybiak, Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Marcin Zaborniak, Wicekurator Stanisław Fundatowski i Wójt Gminy Harasiuki Henryk Bździuch.
źr. KPP Nisko 
Reklama