Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Rusza budowa obwodnicy miasta. Ma być gotowa za 2 lata

Łańcut: Rusza budowa obwodnicy miasta. Ma być gotowa za 2 lata

0
Reklama

Umowa na rozbudowę obwodnicy Łańcuta podpisana. Wykonawcą będzie firma Budimex, która zrealizuje tę inwestycję za prawie  116 mln zł. Umowę podpisano wczoraj w Łańcucie przy udziale ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.


Rozbudowa obwodnicy Łańcuta finansowana jest z budżetu państwa. Niemal 6 kilometrowy odcinek będzie gotowy za 2,5 roku.

Podpisana dzisiaj umowa jest przykładem na to, że wspólne starania strony rządowej i samorządowej  przynoszą efekty. Pokazuje to także, że realizujemy nie tylko te duże inwestycje, ale nie zapominamy też o tych mniejszych. Mniejszych, jednak nie znaczy mniej ważnych – powiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Kolejna inwestycja drogowa rozpoczyna się na Podkarpaciu. To zgodne z tym co zapowiadaliśmy, że w 2018 roku nasze województwo będzie wielkim placem budowy. Poprawa infrastruktury drogowej to nasz priorytet zarówno dla samorządu województwa jak i rządu. To inwestycja finansowana z budżetu państwa, inne z kolei są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego czy Polska Wschodnia. Nie zapominamy też o dobrej komunikacji Łańcuta z autostradą. To między innymi efekt tej współpracy o której wspominał pan minister – dodał marszałek Władysław Ortyl.

Wśród gości nie zabrakło posłów Bogdana Rzońcy, Kazimierza Gołojucha i Andrzeja Szlachty, senatora Mieczysława Golby, wicewojewody Lucyny Podhalicz, starosty łańcuckiego Adama Krzysztonia, burmistrza Stanisława Gwizdaka.
Rozbudowa drogi krajowej nr 94, tzw. obwodnicy miasta Łańcuta, realizowana będzie w systemie „optymalizuj-projektuj-buduj”. Wykonawca zaprojektuje, uzyska wymagane prawem decyzje oraz zmianę zezwolenia  na realizację inwestycji drogowej, a także wybuduje, uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.
Obwodnica będzie drogą jednojezdniową – po jednym pasie w każdym kierunku, z pasem dzielącym. Roboty będą polegały na wymianie konstrukcji drogowej a tam gdzie będzie to konieczne, na poszerzeniu drogi. Prace będą prowadzone przy utrzymaniu ciągłości ruchu dwukierunkowego. Po obydwu stronach zaplanowano również budowę chodników lub ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych. Przebudowane będą też skrzyżowania – 6 rond i 1 skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Wykonawca wybuduje także most drogowy na Sawie.

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułSanok: Kradziony Volkswagen i motocykl odnalezione
Następny artykułPodkarpacie: Nominacje AGRO POLSKI rozdane