Strona główna RZESZÓW Podkarpaccy terytorialsi będą współpracować z JS Strzelec

Podkarpaccy terytorialsi będą współpracować z JS Strzelec

0
Reklama

14 czerwca br. podpisane zostało porozumienie o współpracy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. “Pług” a Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Potwierdza to partnerstwo pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej i ZS „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Celem podpisania umowy są wspólne działania na rzecz obronności, a także upowszechniania wiedzy obronnej i umiejętności ważnych dla bezpieczeństwa państwa polskiego.

Podkarpacka Brygada OT podpisała porozumienie z organizacją, która posiada umiejętności i wiedzę, działając według najwyższych standardów, czyli Komendą Główną Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie.

Reklama

Zawarcie porozumienia ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego stwarza nam możliwości do rozwijania postaw proobronnych, patriotycznych oraz wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych, które zachęcą młodzież do służby we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych – powiedział płk Michał Małyska, dowódca 3.PBOT

Związek Strzelecki należy do organizacji proobronnych i społeczno-wychowawczych. Organizacje tego typu odegrały ważną rolę w przygotowaniach do odzyskania przez Polskę Niepodległości i jeszcze przed Wielką Wojną w latach 1914-1918, potem przez uczestnictwo Legionów Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej na froncie rosyjskim oraz w pracy konspiracyjnej na Wschodzie. W wolnej Ojczyźnie brały one udział w walkach o granice, jak również przygotowywały młodzież w dziedzinach przysposobienia wojskowego i wychowania obywatelskiego, mając za cel zapewnienie Polsce bezpieczeństwa.

Obecnie Komenda Główna ZS JP w Rzeszowie jest największą organizacją o charakterze proobronnym w Polsce. Skupia 56 jednostek strzeleckich w całej Polsce także z Ukrainy i Irlandii.

Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego kontynuuje tradycje przedwojennych formacji proobronnych. Powstałe na początku ubiegłego wieku, odegrał ogromną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Strzelcy zawsze łączyli wychowanie patriotyczne z pracą na rzecz społeczeństwa.

Obie strony łączy niewątpliwie miłość do Ojczyzny i polskiej tradycji, ważnym czynnikiem jest wola służby państwu polskiemu – swoją wdzięczność i gratulacje złożyła pani Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Wzajemne wsparcie i zaangażowanie, wspólny dialog i współpraca pozwoli na współdziałanie na rzecz naszej społeczności. Działalność Związku Strzeleckiego z 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej wesprze inicjatywę wychowania patriotyczno–obywatelskiego, zwłaszcza w pracy z młodzieżą i dziećmi – orlętami.

Duża część kadry Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego jest jednocześnie żołnierzami 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej – formalizację umowy podsumował Marek Matuła, komendant główny Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

Reklama
Poprzedni artykułDziewczynki z Krosna triumfatorkami Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Następny artykułBoże Ciało 2022. Policja rozpoczyna działania na drogach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj