Strona główna STRZYŻÓW Podczas interwencji odkryli nielegalny pobór prądu

Podczas interwencji odkryli nielegalny pobór prądu

0
Reklama

Strzyżowscy kryminalni wykonując czynności dotyczące włamania do sklepu, natknęli się u mieszkańca Grodziska na nielegalny przyłącz prądu. Policjanci na jego podwórku znaleźli niedozwolone zasilanie z sieci elektrycznej, podpięte poza licznikiem, bezpośrednio ze słupa. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę rano policjanci wykonując czynności operacyjne dotyczące włamania do sklepu, na jednej z posesji w Grodzisku zauważyli  nietypowy sposób podłączenia przewodów na słupie sieci energetycznej. Kable ze spinkami z drewnianymi uchwytami, wpięte do linii na słupie prowadziły prosto do budynku gospodarczego. Policjanci przypuszczali, że przyłącz może być nielegalny.Przypuszczenia kryminalnych szybko się potwierdziły, gdyż dotarli do wykonanej prowizorycznie instalacji.
52-letni właściciel posesji, był zaskoczony wizytą mundurowych, nie zdążył nawet odłączyć pieca elektrycznego, którym ogrzewał dom, ani innych urządzeń, z których korzystał. Mężczyzna nie miał zawartej żadnej umowy na dostawę energii do domu.
Konsekwencją ujawnienia nielegalnego poboru prądu było wezwanie pracowników spółki energetycznej, którzy rozpięli przyłącz, umożliwiając zabezpieczenie dowodów przestępstwa, a także oszacowanie strat nielegalnego procederu.
Sprawą zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.
Za kradzieży energii grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułBył tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali. Spowodował kolizję
Następny artykułPolicyjna eskorta karetki z rodzącą kobietą. Zdążyli na czas