Strona główna ŁAŃCUT Pijany z zakazem prowadzenia pojazdów przekroczył prędkość

Pijany z zakazem prowadzenia pojazdów przekroczył prędkość

0
Reklama

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem passatem. 22-latek w Kraczkowej pędził z prędkością 155 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy i objęty był zakazem prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20, w Kraczkowej. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego volkswagenem passatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. W miejscu kontroli obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 155 km/h.Podczas badania trzeźwości okazało się, że 22-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego pił wcześniej alkohol i wsiadł za kierownicę. Badanie wykazało u niego około 0,4 promila alkoholu organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy w związku z kolizją spowodowaną pod wpływem alkoholu. Objęty był również zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez Sąd Rejonowy w Łańcucie.
Teraz grozi mu odpowiedzialność karna za niestosowanie się do zakazu sadowego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie prędkości oraz kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Jednocześnie w związku z naruszeniem ograniczeń wprowadzonych w związku z panującą epidemią policjanci poinformują o zdarzeniu sanepid.

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułTrwa składanie zeznań podatkowych. Termin wydłużony do maja
Następny artykułPierwszy maseczkomat stoi już w Rzeszowie. Będzie ich 10