Strona główna JAROSŁAW Pijany pieszy szedł bez odblasków. Stanie przed sądem

Pijany pieszy szedł bez odblasków. Stanie przed sądem

0
Reklama

42-letni pieszy z blisko 2 promilami szedł drogą krajową nr 94 w Muninie, bez elementów odblaskowych. O niebezpiecznej sytuacji powiadomiła policjantów kierująca, która jechała obwodnicą Jarosławia. Mężczyzna nie dość, że ubrany był w ciemną odzież, to jeszcze zignorował podstawowe zasady bezpieczeństwa i naruszył przepisy ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na drodze jest wspólnym zadaniem wszystkich użytkowników dróg. Prawidłową reakcją na widok pieszego bez elementów odblaskowych, wykazała się kierująca, jadąca drogą krajową nr 94 w Muninie. Kobieta przejeżdżając obwodnicą Jarosławia, poinformowała oficera dyżurnego, że drogą w kierunku Radymna, porusza się nietrzeźwy mężczyzna bez odblasków.     

Reklama

Skierowani na miejsce funkcjonariusze, potwierdzili zgłoszenie. We wskazanym miejscu zastali zgłaszającą oraz pieszego. Mężczyzna był ubrany w ciemną odzież i nie posiadał elementów odblaskowych. Był niewidoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. 42-letni mieszkaniec Radymna miał bełkotliwą mowę, dlatego też policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie wykazało u pieszego ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został przekazany osobie, która zobowiązała się do zapewnienia mu opieki. Za popełnione wykroczenie odpowie teraz przed sądem.

Dzięki prawidłowej reakcji świadka, być może nie doszło do tragedii. Noszenie elementów odblaskowych ma na celu zwiększenie widoczności osoby dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy o wzajemnej trosce o bezpieczeństwo i podejmujmy odpowiednie środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko wypadków drogowych.

Poprzedni artykułNisko: Spadł ze słupa energetycznego. 23- latek nie żyje
Następny artykułStanie przed sądem za śmiertelne potrącenie 10-latki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!