Strona główna SANOK Pijany 46-latek wywrócił się na elektrycznej hulajnodze

Pijany 46-latek wywrócił się na elektrycznej hulajnodze

0
Reklama

Policjanci podejmowali czynności wobec 46-latka, który upadł podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Okazało się, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.

W sobotę po godz. 14, dyżurny sanockiej Policji otrzymał informację, że w Sanoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 46-latek stracił równowagę i upał na chodnik. Do zdarzenia nie przyczynił się inny uczestnik ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Reklama

W wyniku zdarzenia kierujący doznał obrażeń i został przewieziony do szpila.

46-latek za swoje zachowanie wkrótce poniesie odpowiedzialność karną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.  

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy, kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg.

Reklama
Poprzedni artykułW Hyżnem otwarto skwer im. gen. Sikorskiego [foto]
Następny artykuł73-latka z zakazem jechała autem i przekroczyła prędkość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!