Strona główna BRZOZÓW Pijany 42-latek bez prawa jazdy spowodował kolizję i uciekł. Przewoził pasażerów

Pijany 42-latek bez prawa jazdy spowodował kolizję i uciekł. Przewoził pasażerów

0

Kierowca audi spowodował kolizję drogową w Turzym Polu i uciekł z miejsca zdarzenia. Chwilę później został zatrzymany w Bukowie. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się, że 42-latek nie posiada prawa jazdy. W audi przewoził pasażerów.

Wczoraj przed godz. 10, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Turzym Polu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi, podczas wyprzedzania seata uderzył w jego lewy bok. Mężczyzna kierujący audi szybko odjechał z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony przekazał policjantom numer rejestracyjny pojazdu, którym poruszał się sprawca. Gdy jeden patrol wykonywał czynności na miejscu kolizji, inni funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego zdarzenia.  

Już chwilę później policjanci zauważyli pojazd odpowiadający temu ze zgłoszenia i zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą audi siedział 42-letni mieszkaniec gminy Haczów. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być nietrzeźwy. Ostatecznie potwierdziło to badanie alkomatem. Urządzenie wskazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W audi, poza kierowcą, znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów.

42-latkowi, za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie również za kierowanie bez uprawnień.

Poprzedni artykułRanking Perspektywy 2022. Najlepsze licea na Podkarpaciu
Następny artykułIMGW ostrzega: Marznące opady w regionie powodujące gołoledź
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here