Strona główna MIELEC PGNiG Obrót Detaliczny i Enervigo będą współpracować przy kogeneracji

PGNiG Obrót Detaliczny i Enervigo będą współpracować przy kogeneracji

0
Podpisanie umowy

Obie spółki podpisały umowę o współpracy w zakresie rozwoju i promocji gazowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu.

– Polskie firmy aktywnie poszukują rozwiązań umożliwiających zmniejszenie kosztów operacyjnych. Własna kogeneracja w agregatach zasilanych gazem ziemnym pozwala przedsiębiorstwom na osiąganie celów związanych nie tylko z dbałością o środowisko naturalne, ale też poprawą efektywności energetycznej – skomentował Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju PGNiG SA.

Mielecka spółka Enervigo zajmuje się m.in. projektowaniem i budową wysokowydajnych gazowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu. Posiada własny dział konstrukcyjny oraz infrastrukturę produkcyjną zlokalizowaną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO PARK Mielec.

– Zbudowaliśmy zespół wykwalifikowanych inżynierów, który zapewnia klientom kompleksową realizację zadań inwestycyjnych. Dzięki temu możemy oferować technologie i urządzenia, odpowiadające na bardzo konkretne potrzeby danego przedsiębiorstwa. Jestem przekonany, że dzisiejsza umowa przyczyni się do rozwoju rynku kogeneracyjnego i trigeneracyjnego  podkreśla Piotr Andrusiewicz, Prezes Zarządu ENERVIGO Sp. z o.o.

Podpisanie przez PGNiG Obrót Detaliczny umowy o współpracy z Enervigo, wynika z rosnącego zainteresowania rynku, takimi rozwiązaniami jak kogeneracja czy trigeneracja zasilane paliwem gazowym. Pilotażowa współpraca ma potrwać do 2024 roku.

– Audyty efektywności energetycznej, realizowane przez naszych specjalistów pokazują, że w przypadku wielu firm, jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie zwiększania efektywności jest właśnie indywidualna produkcja energii oparta na gazie ziemnym. To segment rynku o bardzo dużym potencjale biznesowym, dlatego podjęliśmy decyzję o podjęciu współpracy z doświadczonym partnerem specjalizującym się w wytwarzaniu tego typu instalacji – dodaje Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

PGNiG Obrót Detaliczny aktywnie działa w obszarze rynku efektywności energetycznej, poprzez realizację kompleksowych audytów i usług doradztwa energetycznego. Spółka, w ramach współpracy z renomowanymi partnerami, oferuje również kompleksową realizację inwestycji w zakresie systemów fotowoltaicznych, w tym doradztwo w zakresie doboru technologii oraz przyłączenia instalacji do sieci dystrybucyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here