Strona główna RZESZÓW Palestyńczyk z fałszywym paszportem zatrzymany na granicy

Palestyńczyk z fałszywym paszportem zatrzymany na granicy

0
Reklama

Funkcjonariusze SG z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali Palestyńczyka, który z podrobionym hiszpańskim paszportem chciał lecieć do Irlandii. Na terenie Rzeszowa ujawniono też Hiszpana, który udostępnił zatrzymanemu swoje dane osobowe.

31-letni mężczyzna narodowości palestyńskiej zgłosił się do odprawy na wylot z Polski do Dublina (Irlandia). Funkcjonariuszom SG przedstawił paszport oraz kartę pobytu wydawane uchodźcom przez władze Grecji. Podczas rozmowy ze strażnikami granicznymi cudzoziemiec okazał też hiszpański paszport. W wyniku sprawdzeń z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że dokument był całkowicie podrobiony. Hiszpański paszport spersonalizowany był na inne dane osobowe. Mundurowi szybko zlokalizowali 27-letniego obywatela Hiszpanii, rzeczywistego właściciela danych. Mężczyznę zatrzymano w jednym z hoteli w Rzeszowie. Jak ustalono, chwilę szybciej przywiózł Palestyńczyka na lotnisko. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Palestyńczyk przyznał się do próby wykorzystania podrobionego paszportu, a obywatel Hiszpanii do pomocy w uzyskaniu fałszywki m.in. poprzez udostępnienie swoich danych osobowych. Obaj poddali się karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Reklama

Od początku 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili już ponad 200 fałszywych dokumentów różnego typu.

Reklama
Poprzedni artykułWzmożony ruch lotniczy. Ze Lwowa ewakuowano do Polski ambasadora USA [video]
Następny artykułTragiczny wypadek na A4. Autostrada zablokowana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj