Strona główna PRZEMYŚL Nowi funkcjonariusze w szeregach straży granicznej

Nowi funkcjonariusze w szeregach straży granicznej

0
źr. BiOSG
Reklama

13 października trzydziestu ośmiu nowych funkcjonariuszy SG uroczyście złożyło rotę ślubowania i zasiliło szeregi Bieszczadzkiego OSG. Rekrutacja kolejnych mundurowych prowadzona jest w sposób ciągły, w przyszłym roku planowane jest wcielenie  największej grupy w historii BiOSG – 200 osób.

Wydarzenie odbyło się przed głównym budynkiem komendy Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu. Rotę ślubowania złożoną na sztandar Bieszczadzkiego Oddziału odebrał Komendant,  gen. bryg. SG Andrzej Popko. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oddziału oraz rodziny i bliscy młodych adeptów SG.

Komendant pogratulował nowym funkcjonariuszom pozytywnego ukończenia wymagającego procesu rekrutacji. Podczas wystąpienia gen. bryg. SG Andrzej Popko podkreślił, że służba w Straży Granicznej nie należy do łatwych i wymaga zaangażowania, dyspozycyjności oraz wiedzy. Nawiązał również do szczególnego czasu i okoliczności, w jakich funkcjonariusze rozpoczynają służbę. Podkreślił ogrom wyzwań, jakie czekają na nich w służbie oraz rolę rodzin mundurowych, ponieważ służba niesie za sobą wiele wyrzeczeń,  wsparcie i zrozumienie najbliższych jest nieocenione.

Reklama

W grupie nowo przyjętych mundurowych jest 38 osób, w tym 10 kobiet. Poza jednym wyjątkiem są to mieszkańcy Podkarpacia. Piętnaście osób ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie.  Zdecydowana większość bo aż 27 osób ma mniej niż 30 lat, a najmłodsza trójka to dwudziestolatki.

Już w najbliższych dniach funkcjonariusze wyjadą do ośrodka szkolenia SG w Lubaniu, a po zakończeniu kursów rozpoczną służbę w placówkach SG na Podkarpaciu (głównie na przejściach granicznych w Korczowej, Medyce, Budomierzu i Krościenku oraz w placówkach SG w Czarnej Górnej, Hermanowicach i Wojtkowej).

Reklama
Poprzedni artykułŁącznica kolejowa Jedlicze – Szebnie ułatwi podróże w Bieszczady
Następny artykułKonferencja i warsztaty o bł. Rodzinie Ulmów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!