Strona główna WIADOMOŚCI Nowe inwestycje w sektorze medycznym

Nowe inwestycje w sektorze medycznym

0
Reklama

16 szpitali z 19 aplikujących do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego dostanie środki pieniężne na inwestycje o łącznej wartości 160 milionów złotych.


Za sprawą konkursu dotyczącego infrastruktury ochrony zdrowia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 zostaną podpisane umowy o dofinansowaniu inwestycji dla szpitali w Brzozowie, Nisku, Mielcu, Łańcucie, Przeworsku, Strzyżowie, Rzeszowie (SP ZOZ nr 1), Kolbuszowej, Jarosławiu, Stalowej Woli oraz Leżajsku. Stało się tak za sprawą merytorycznej oceny złożonych wniosków o której mowa w pierwszej uchwale. Te, którym się nie udało, mają szanse zdobyć fundusze z programu w przyszłym roku.
Zarząd województwa podkarpackiego uchwalił również relokację środków w ramach RPO WP 2014-2020. Pozwoli to na sfinansowanie zadań, o które wnioski składały szpitale w Rzeszowie (św. Rodziny), w Jaśle, w Ropczycach, w Lesku oraz w Lubaczowie
Na pomoc finansową poczekają placówki w Sanoku, Dębicy i Nowej Dębie. Ich wnioski otrzymały najmniej pkt., jednak Zarząd Województwa już wszczął starania o rozszerzenie środków w ramach RPO dla województwa.
Obecna kwota łącznego dofinansowania w ramach programu, która trafi do szpitali to ponad 160 mln złotych.

Reklama
Poprzedni artykułSolarium tylko dla pełnoletnich
Następny artykułStal Mielec zaprasza na mecze. Bilety od 1 złotego z Kartą Seniora i Kartą Rodziny