Strona główna WIADOMOŚCI Nieoficjalnie: Nauka zdalna w szkołach zostanie przedłużona

Nieoficjalnie: Nauka zdalna w szkołach zostanie przedłużona

0
Reklama

Polsat News poinformował w środę nieoficjalnie, że nauka zdalna w szkołach zostanie przedłużona. Dziś też odbyła się konferencja prasowa ministra edukacji Przemysława Czarnka.


Sytuacja w klasach 4-8 zależna jest od dynamiki pandemii. Na razie naukę stacjonarną prowadzą klasy 1-3. To rząd podejmie decyzje związane z ewentualnym powrotem starszych uczniów do szkół. Polsat News poinformował nieoficjalnie, że nauka zdalna dla starszych klas będzie przedłużona.
„Przygotowujemy się na różne okoliczności w pięciu wariantach, które przygotowujemy – podał. Jak stwierdził dane ze szkół m.in. o frekwencji przekazywane są na bieżąco do Ministerstwa Zdrowia. Wytyczne dla klas 4-8 są przygotowywane z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym” – powiedział w środę na konferencji prasowej minister edukacji Przemysław Czarnek.Czarnek dodał, że na bieżąco monitorowana jest frekwencja w najmłodszych klasach.
„Frekwencja w przedszkolach i szkołach frekwencja jest 99-procentowa i utrzymuje się na tym samym poziomie od poniedziałku, co na dzisiaj świadczy o tym, że wymogi sanitarne zastosowane przez dyrektorów we wszystkich placówkach szkolnych i przedszkolnych przynosi na ten moment oczekiwane rezultaty”- powiedział.
 

Reklama
Poprzedni artykułCo robić z dziećmi w domu podczas kwarantanny – top 10 najlepszych propozycji
Następny artykułChciał zainwestować w kryptowaluty. Stracił 80 tys. złotych