Strona główna WIADOMOŚCI Nielegalnie przewoził 20 tys. euro

Nielegalnie przewoził 20 tys. euro

0
euro
Reklama

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili próbę nielegalnego przewozu 20 tys. euro. Gotówka była ukryta w części eksploatacyjnej pojazdu oraz w bagażu podróżnym.

Na przejściu granicznym w Krościenku, podróżny podjął próbę przekroczenia granicy, nie składając odpowiedniej deklaracji dotyczącej przewozu waluty. Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), którzy przeprowadzali rutynową kontrolę pojazdów, ujawnili niezgłoszone środki pieniężne w kwocie 20 000 euro. Gotówka ukryta była w części eksploatacyjnej pojazdu i w bagażu, a banknoty zawinięte były w sreberko z czekolady oraz w chusteczki higieniczne. Podróżny, który nie zgłosił przewożonych środków płatniczych, został ukarany mandatem w wysokości 4 900 zł.

Reklama

Przepisy regulujące przekraczanie granic Unii Europejskiej obligują osoby, które przewożą kwotę równą lub przekraczającą 10 000 euro, lub równowartość tej sumy w innych walutach, do pisemnego zgłoszenia takich środków funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej. Obowiązek zgłoszenia przewożonej waluty dotyczy zarówno wjazdu na terytorium UE, jak i opuszczania go.

Poprzedni artykułJedna osoba ranna, 120 interwencji strażaków. Burze w regionie
Następny artykułMaszyna ucięła mu rękę. Ruszyła zbiórka na zakup protezy dla Grzegorza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!