Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Kańczudze. Po ulewnych deszczach woda porwała samochód strażacki, w którym znajdowała się ewakuowana z zalanego domu rodzina.

Ratownicy niezwłocznie przystąpili do akcji i uratowali uwięzione w aucie osoby – poinformowała Zintegrowana Służba Ratownicza.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w powiecie przeworskim w województwie podkarpackim.Samochód straży pożarnej, która prowadziła ewakuację mieszkańców, został porwany przez silny nurt rzeki. Na miejscu natychmiast interweniowały nasze zespoły.Osoby zostały ewakuowane z pojazdu przez Zintegrowaną Służbę Ratowniczą oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe a następnie trafiły pod opiekę naszych ratowników.

Opublikowany przez Zintegrowana Służba Ratownicza Piątek, 26 czerwca 2020W Kańczudze woda zalała blisko 100 budynków.

Nasi ratownicy od kilku godzin prowadzą działania podczas powodzi błyskawicznej, która wystąpiła na terenie województwa…

Opublikowany przez Zintegrowana Służba Ratownicza Piątek, 26 czerwca 2020

Przepełniony jest zbiornik z przelewającą się wodą na wale przeciwpowodziowym, na rzece Mleczka:Witajcie. Na filmie widoczny jest przepełniony zbiornik z przelewającą się wodą na wale przeciwpowodziowym, na rzece Mleczka w Kańczudze, który jest głównym winowajcą wczorajszej tragedii w pow. przeworskim.Ja nie tracąc czasu zabieram się za pisanie dzisiejszej prognozy.Materiał Twoje Miasto Przeworsk

Opublikowany przez Obserwatora Burza – Podkarpaciego Piątek, 26 czerwca 2020

 

Po gwałtownych ulewach najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim i przemyskim.