Strona główna TARNOBRZEG Nie zdjęli nogi z gazu i skończyli w rowach. Dostali mandaty i...

Nie zdjęli nogi z gazu i skończyli w rowach. Dostali mandaty i punkty

0
Reklama

Tylko wczoraj policjanci na Podkarpaciu odnotowali dwa zdarzenia z udziałem kierowców, którzy nie zachowali się odpowiedzialnie wobec trudnych warunków pogodowych. Zbyt duża prędkość ich pojazdów nie popłaciła.

Zimowe warunki atmosferyczne sprawiają, że nawierzchnia jezdni jest śliska i mokra. Może zalegać na niej także warstwa zmarzniętego śniegu. W takich sytuacjach, koła pojazdów łatwo tracą przyczepność. Kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt – może być bardzo niebezpieczne. Tylko wczoraj na drogach powiatu tarnobrzeskiego doszło do dwóch zdarzeń.

Reklama

Po godz. 15, policjanci ruchu drogowego interweniowali na miejscu kolizji w miejscowości Dymitrów Duży w gminie Baranów Sandomierski. Ustalili, że 25-letni mężczyzna kierujący bmw, jadąc od Mielca drogą wojewódzką nr 985, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu pracowały służby ratownicze – policjanci, strażacy oraz służby medyczne. Mężczyzna przewoził pasażerów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. 25-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat i punkty karne.

Do kolejnego zdarzenia doszło o godz. 15.30, na drodze wojewódzkiej nr 871 w gminie Grębów. 85-letni mężczyzna kierujący toyotą, nie dostosował techniki jazdy do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Za popełnione wykroczenie, został ukarany mandatem w wysokości 1050 zł i punktami karnymi.

Reklama
Poprzedni artykułUkrainiec bez prawa jazdy piratem drogowym. Dostał grzywnę 4 tys. złotych
Następny artykułLasy Państwowe dementują plotki o sprzedaży drewna z Polski do Chin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!