Strona główna STALOWA WOLA Najdłuższy most na Podkarpaciu powstanie w Stalowej Woli

Najdłuższy most na Podkarpaciu powstanie w Stalowej Woli

0
Reklama

Wojewoda podkarpacki wydała dokument zezwalający na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie trzeciego mostu na Sanie w Stalowej Woli. Obiekt o długości 1760 m będzie najdłuższym mostem na Podkarpaciu.

Na konferencji prasowej w Stalowej Woli wojewoda Ewa Leniart przypomniała, że inwestycja powstanie dzięki zaangażowaniu rządowych środków.  

Reklama

– To kolejna na terenie Podkarpacia, czwarta przeprawa mostowa na rzece San, która powstanie w ramach programu „Mosty dla regionów”, mającego na celu uzupełnienie infrastruktury lokalnej i regionalnej o brakujące przeprawy mostowe. Będzie to najdłuższy most na Podkarpaciu wynoszący 1760 m. Myślę, że pod względem architektonicznym, ale też pod względem rozwiązań komunikacyjnych będzie niezwykle atrakcyjny – zauważyła.

Ewa Leniart dodała, że inwestycja nie polega jedynie na wybudowaniu mostu, a będzie stanowić szersze rozwiązanie komunikacyjne dla mieszkańców Stalowej Woli oraz okolicznych gmin.

– Długość projektowanej inwestycji to niespełna 5 km. Jest to prowadzenie drogi po nowym śladzie, co otwiera zupełnie nowe możliwości komunikacyjne i na pewno przysłuży się do usprawnienia przepływu transportu na terenie miasta Stalowa Wola i także będzie miało znaczenie dla trzech gmin, na terenie których nowa infrastruktura drogowa będzie realizowana – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Za realizację inwestycji odpowiada podkarpacki samorząd. Marszałek Władysław Ortyl powiedział dziś, że w marcu zostanie ogłoszony przetarg na tę inwestycje.

– Chcemy się dowiedzieć, jakie będą kwoty, jakie będą koszty ostateczne realizacji tej inwestycji. Będziemy też finalizowali z samorządami montaż finansowy, który chcemy zaimplementować. To ważna sprawa, żeby samorządy widziały potrzebę takiej inwestycji, ale też angażowały się w nią w ramach swoich możliwości – mówił marszałek Ortyl.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przekonywał, że most stanie się nową wizytówką miasta.

– Będzie to most podwieszony, z dwoma pylonami w formacie „H”, z których będą odchodzić metalowe cięgna. Takie miasto jak Stalowa Wola – będące w pędzie rozwojowym – potrzebuje nowych symboli, także architektonicznych – zaznaczył.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber przypomniał o możliwości skorzystania z dofinansowania w ramach trwającego Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i jego komponentu mostowego. Poinformował, że wnioskodawca może ubiegać się nawet o dofinansowanie w wysokości 80% inwestycji.

Nowy odcinek drogi wojewódzkiej 855 wraz z mostem będzie biegł po nowym śladzie. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Stalowa Wola, Pysznica i Radomyśl nad Sanem w miejscowościach: Stalowa Wola, Brandwica i Rzeczyca Długa. Most będzie miał długość ok. 1760 m i pobiegnie nad rzekami: San oraz Bukowa. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej zostanie powiązany z DK nr 77.

źr. PUW

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!