Strona główna PRZEMYŚL Na autostradzie A4 powstał korytarz humanitarny

Na autostradzie A4 powstał korytarz humanitarny

0
Reklama

Na podkarpackim odcinku autostrady A4 powstał tzw. korytarz humanitarny, mający na celu zmniejszenie zatorów na autostradzie w kierunku Korczowej.

Na odcinku A4 przed przejściem granicznym w Korczowej przepuszczani będą tylko mieszkańcy terenów przygranicznych oraz ci, którzy chcą przekroczyć granicę.

Reklama

Pozostałe pojazdy, żeby nie tworzyły zatorów, kierowane będą na parking buforowy zlokalizowany w obrębie węzła autostradowego Przemyśl. Parking przeznaczony jest dla osób oczekujących na przyjęcie lub transport uchodźców.

Piesi, którzy chcą przekroczyć granicę w Korczowej, przypomnijmy, że na czas wojny przejście to też zyskało możliwość odprawy pieszej, autokarami będą dowożeni na parking w obrębie węzła Przemyśl, skąd odbierani będą przez osoby na nie oczekujące.

Na autostradzie ustawione zostaną specjalne tabliczki informacyjne. W obrębie węzła Przemyśl powstaną dwa posterunku policji, która czuwać ma nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjanci udzielać będą niezbędnych informacji oraz kierować ruchem

Reklama
Poprzedni artykułPrezydent Bakun apeluje: nie przywoźcie więcej darów. Mamy pełne magazyny!
Następny artykułRząd zezwala na handel w niedziele na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj