Strona główna WIADOMOŚCI Rząd zezwala na handel w niedziele na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

Rząd zezwala na handel w niedziele na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie

0
Reklama

Ze względu na trudną sytuację i pomoc uchodźcom z objętej wojną Ukrainy, rząd podjął decyzję o możliwości prowadzenia handlu w niedziele w województwach graniczących z tym państwem.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował dziś, że:

Reklama

„W woj. podkarpackim i lubelskim, w szczególności przy trasach, którymi poruszają się osoby przemieszczające się z Ukrainy, możliwe jest otwarcie sklepów w niedzielę”.

Uzasadniając dodał:

„W szczególności w woj. podkarpackim i lubelskim, w szczególności przy trasach, po których poruszają się osoby przemieszczające się z terenu Ukrainy, możliwe jest otwarcie sklepów w niedzielę. Właśnie ze względu na to, że działamy w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem wyższego dobra” – w tym wypadku osób, które uciekają przed wojną – powiedział.

O otwarcie sklepów w województwie podkarpackim i lubelskim zaapelowała także w niedzielę szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Jak przyznała, jest w kontakcie z Głównym Inspektor Pracy Katarzyną Łażewską-Hrycko. – Wprowadzimy w tym zakresie odpowiednie regulacje prawne – napisała Maląg.

Reklama
Poprzedni artykułNa autostradzie A4 powstał korytarz humanitarny
Następny artykułDramat uciekających z Ukrainy. Wywiady z przemyskiego dworca [VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj