Strona główna RZESZÓW Mjr Maria Mirecka-Loryś uhonorowana przez sejmik. Syn odebrał odznakę

Mjr Maria Mirecka-Loryś uhonorowana przez sejmik. Syn odebrał odznakę

0
Reklama

Wręczenie odznaki honorowej Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego przyznanej śp. Marii Mireckiej – Loryś na ręce jej syna było pierwszym punktem wrześniowych obrad regionalnego parlamentu. Honorowym gościem wydarzenia był Jan Loryś z Chicago – syn zasłużonej. Obecna była wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Przypadł mi w udziale wielki zaszczyt i przyjemność wygłoszenia laudacji na cześć człowieka wybitnego, kobiety, która przed kilkoma miesiącami po długim i pięknym życiu odeszła na wieczną wartę, a która swą odwagą, siłą charakteru, niezwykłą osobowością oraz licznymi dokonaniami i patriotycznymi czynami całe życie dawała świadectwo wielkiego oddania sprawom Ojczyzny, bez względu na to, gdzie zaprowadził ją los – mówił marszałek Władysław Ortyl wygłaszając laudację na część śp. Marii Mireckiej Loryś.

Reklama

„Wszystko, co robiłam w życiu, robiłam z myślą o Polsce” – to słowa, którymi major Maria Mirecka Loryś opisała swe długie i pełne zasług  życie. Dla nas, którzy dziś w siedzibie naszego regionalnego parlamentu honorujemy jej dokonania tytułem „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”, brzmią one jak credo, które może i powinno przyświecać każdemu z nas – mówił marszałek Władysław Ortyl – Dziś do księgi zawierającej poczet wybitnych postaci naszego regionu wpisujemy, wraz ze słowami najwyższego szacunku oraz wdzięczności – życie oraz dokonania major Marii Mireckiej – Loryś, żołnierza II wojny światowej, weteranki podziemia niepodległościowego, komendantki Narodowego Zjednoczenia Kobiet, działaczki środowisk polonijnych. Swą bogatą biografią mogłaby obdzielić wielu ludzi, a każdy z tych życiorysów godny byłby uhonorowania. Honorujemy dziś szlachetną, pełną mądrości i klasy kobietę, której życie oraz dokonania były i pozostaną inspiracją dla wielu ludzi, a której biografia to piękna pieśń na cześć służby Ojczyźnie i Rodakom, bo Maria Mirecka-Loryś swym życiem ukazała, jak ważne jest oddanie ideałom, konsekwentne wcielanie idei, jak wielką wartością jest praca na rzecz wspólnego dobra, bez spoglądania na partykularne interesy, jak ważna jest wierność przekonaniom oraz obranej drodze – mówił do zebranych o dokonaniach zasłużonej gospodarz regionu.

Reklama
Poprzedni artykułWyprzedzał na przejściu. Nałożono karę 26 punktów i mandat. Odmówił przyjęcia
Następny artykułOdciął matce głowę. Nie trafi do więzienia, a na leczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!