Strona główna ROPCZYCE Wyprzedzał na przejściu. Nałożono karę 26 punktów i mandat. Odmówił przyjęcia

Wyprzedzał na przejściu. Nałożono karę 26 punktów i mandat. Odmówił przyjęcia

0
Reklama

Kierowca znacznie przekraczający dozwoloną prędkość i wyprzedzający na przejściu dla pieszych, stwarza duże zagrożenie na drodze. Właśnie taką sytuację zauważyli wczoraj funkcjonariusze ropczyckiej drogówki. Zgodnie z nowym taryfikatorem, na kierującego mazdą został nałożony mandat w wysokości 2500 złotych oraz 26 punktów karnych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafi do sądu.

Od kilkunastu dni kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które weszły w życie, są bardziej restrykcyjne pod kątem wysokości mandatów karnych, jak również ilości punktów karnych za wybrane wykroczenia. Wczoraj przekonał się o tym kierujący mazdą. Funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, na drodze wojewódzkiej nr 986 w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, mierzyli prędkość w wyznaczonym punkcie kontrolnym.

Reklama

Po godz. 17, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, który przekroczył prędkość. 55-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 92 km/h. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Zgodnie z nowym taryfikatorem, funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca powiatu krośnieńskiego mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 26 punktów karnych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafi do sądu.

Pamiętajmy. Zmienione przepisy ruchu drogowego wprowadzają tzw. „recydywę”, która za złamanie przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia powoduje, że mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas. Zmieniają się także punkty karne nakładane za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

Reklama
Poprzedni artykuł„Zatankował” przed kontrolą na granicy
Następny artykułMjr Maria Mirecka-Loryś uhonorowana przez sejmik. Syn odebrał odznakę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!