Strona główna MIELEC Mielec: Walka do końca się opłaciła. Stal w fantastycznym stylu uratował remis

Mielec: Walka do końca się opłaciła. Stal w fantastycznym stylu uratował remis

0

Pierwszoligowa Stal Mielec nie odpuszcza walki o ekstraklasę. W dzisiejszym meczu rozgrywanym w Mielcu drużyna gospodarzy grając większość spotkania w osłabieniu podniosła się z wyniku 0:2 i po emocjonalnej końcówce doprowadziła do remisu.

Mecz nie ułożył się po myśli gospodarzy. Mimo przewagi, gra była rwana, a już w 27 minucie sędzia Łukasz Szczęch z Warszawy za drugą żółtą kartkę wyrzucił z boiska obrońcę Stali- Leandro. Gra w osłabieniu nie podłamała Stali. Dzięki agresywnej grze mielczanie zdobywali teren i stwarzali szansę. Jednak w 69 minucie sędzia podyktował dla gości kontrowersyjnego karnego, którego na bramkę zamienił Szymon Skrzypczak. Telewizyjne powtórki pokazały, że sędzia dał się nabrać na efektowny upadek zawodnika z Opola.
Stal się otworzyła, a jej zmęczenie wykorzystała Odra. Po szybkiej akcji Skrzypczak podwyższył na 2:0.
Wiele drużyn, by się już poddało, ale ambitni gospodarze już 3 minuty później zdobyli kontaktową bramkę. Rzut karny po faulu na Banaszewskim wykorzystał Bartosz Nowak. Stal napierała i w doliczonym czasie gry za sprawą Michała Janoty doprowadziła do remisu po pięknym strzale zza pola karnego. Stal po 26 spotkaniach ma 43 punkty i zajmuje drugie miejsce w tabeli.
Stal Mielec 2-2 Odra Opole
Bartosz Nowak 84 (k), Michał Janota 90 – Szymon Skrzypczak 70 (k), 81
Stal: 99. Radosław Majecki – 26. Dominik Sadzawicki (71, 30. Łukasz Wroński), 51. Rafał Grodzicki, 3. Krzysztof Kiercz, 6. Leândro – 21. Žiga Škoflek (35, 4. Martin Dobrotka), 22. Michał Janota, 16. Josip Šoljić (84, 20. Dejan Đermanović), 17. Bartosz Nowak, 33. Maksymilian Banaszewski – 18. Jakub Arak.
Odra: 96. Mateusz Kuchta – 7. Robert Trznadel (53, 17. Jakub Habusta), 4. Aleksander Kowalski, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk – 8. Rafał Brusiło, 14. Sebastian Bonecki (76, 5. Rafał Niziołek), 23. Mateusz Peroński (53, 9. Tomáš Mikinič), 88. Marcin Wodecki – 15. David Ledecký, 20. Szymon Skrzypczak.
żółte kartki: Janota, Leândro – Peroński, Bonecki, Kuchta.
czerwona kartka: Leândro (27. minuta, Stal, za drugą żółtą).
Transmisję ze spotkania przeprowadziła stacja Polsat Sport.