Strona główna MIELEC Mielec: Mecz wigilijny w cieniu oświadczeń. Miasto ograniczy finansowanie Stali?

Mielec: Mecz wigilijny w cieniu oświadczeń. Miasto ograniczy finansowanie Stali?

0
Reklama

W sobotni wieczór na boisku przy ulicy Sportowej odbył się coroczny Mecz Wigilijny, w którym drużyna PGE FKS Stal Mielec zremisowała z drużyną Kibiców Stali 4:4. Wcześniej klub wydał oświadczenie w związku z planami ograniczenia finansowania Klubu przez Miasto.


Spotkanie jak co roku zgromadziło kilkuset fanów Stali oraz grono zawodników i trenerów. Stal reprezentowali zawodnicy miejscowi zazwyczaj grający w II drużynie.
PGE FKS Stal Mielec:
Dudek – Załucki, Mazur, Bakowski, Sosiński, – Skiba, Kramarz, Serafiński, Bajorek, Kron, Kozłowski, Sadłocha, Getinger.
Bramki dla PGE FKS Stal Mielec:
Skiba x2, Getinger, Kramarz

Atmosferę przedświąteczną dodatkowo podgrzało oświadczenie Zarządu FKS Stal Mielec w związku z planami ograniczenia finansowania Klubu przez Miasto.

Klub piłkarski FKS Stal Mielec z ogromnym niepokojem przyjmuje ostatnie informację o planach władz Mielca związanych ze znacznym ograniczeniem finansowania sportu w Mieście, w tym likwidację stypendiów dla najlepszych sportowców reprezentujących Mielec oraz obniżenie środków z tytuły promocji Miasta. Planowany jest również wzrost czynszu za wynajmowane pomieszczenia i boiska sportowe. W bieżącym roku opłaty te były już skokowo podwyższane, a Klub w tym momencie, w porównaniu do ubiegłego roku, wpłaca do miejskiej kasy dziesiątki tysięcy złotych.
W naszej ocenie takie dalsze działania odbiją się na finansach Klubu, a co za tym idzie ograniczą możliwość jego sportowego rozwoju. To wszystko składa się na prawdopodobną utratę przez Klub blisko 1 000 000 zł różnego rodzaju wsparcia i dotacji ze strony Miasta w 2020 r. Jest to o tyle groźne, że w procesie licencyjnym, każdy klub musi przedstawić wiarygodną prognozę finansową. 
Mielec nierozerwalnie kojarzony jest ze Stalą. Wiele sukcesów, w tym dwa Mistrzostwa Polski, gra w Europejskich Pucharach rozsławiły nie tylko Klub, ale również Miasto. To świetna, naturalna reklama, która przynosi ogromne korzyści. W wypadku Miasta reklama związana z Klubem jest warta kilka milionów złotych. Gdyby nie ta reklama, samorząd musiałby wydać te pieniądze na promocję przy użyciu innych, mniej skutecznych metod.  
Jesteśmy na ostatniej prostej, za nami trudna, kręta i wyboista droga. Staramy się ze wszystkich sił, aby przywrócić Stali jej dawny blask. Jesteśmy pewni wsparcia kibiców i wielu osób związanych z Klubem oraz tego, że każdemu z nas zależy na sukcesie Stali Mielec. Dlatego jeszcze raz prosimy radnych i władze Miasta o podjęcie takich decyzji, aby Klub FKS Stal Mielec mógł dalej funkcjonować na dotychczasowym poziomie.
Zarząd FKS Stal Mielec

Kibice alarmują dodatkowo o możliwości zamknięcia sprawnie działającego ośrodka Kibice Razem:


Stal Mielec jest na dobrej drodze ku powróceniu po wielu latach do Ekstraklasy. Jaki będzie 2020 rok dla Stali? Jest to zapewne zależne od wielu czynników. Do tej pory kibice mieli prawo z nadzieją oczekiwać kolejnej rundy. Jednak włodarze miasta zafundowali sympatykom mieleckiej drużyny niespokojne święta.

Reklama
Reklama