Strona główna PRZEMYŚL Medyka: Celnicy uratowali nieprzytomnego mężczyznę

Medyka: Celnicy uratowali nieprzytomnego mężczyznę

0
Reklama

Funkcjonariusze  Służby Celno- Skarbowej (KAS)  udzielili błyskawicznej pomocy mężczyźnie, przekraczającemu pieszo przejście graniczne w Medyce. Dzięki prowadzonej resuscytacji i użyciu automatycznego defibrylatora, udało się ustabilizować  funkcje życiowe nieprzytomnego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło wieczorem 28 sierpnia br. w Medyce. Funkcjonariuszka Służby Celno – Skarbowej zauważyła leżącego nieprzytomnego mężczyznę w strefie ruchu pieszego. Z pomocą natychmiast ruszyło trzech wyszkolonych z udzielania pierwszej pomocy funkcjonariuszy Służby Celno – Skarbowej, w tym jeden mający uprawnienia dyplomowanego ratownika medycznego.

Funkcjonariusze współpracując ze sobą przeprowadzili akcję resuscytacji krążeniowo- oddechowej poszkodowanego z użyciem defibrylatora do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Po ustabilizowaniu funkcji życiowych, mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Przemyślu.

Reklama

Pamiętajmy, że pierwsza pomoc, udzielana przez świadków zdarzenia to pierwsze ogniwo łańcucha przeżycia.  Często najważniejsze, ponieważ może zadecydować o dalszych losach osoby, której zdrowie i życie znalazło się w nagłym zagrożeniu. Bez czynności ratowniczych, wykonanych przez świadków zdarzenia, późniejsza profesjonalna pomoc często może okazać się nieskuteczna.

Reklama