Strona główna WIADOMOŚCI Masło znów drożeje. Zapłacimy ponad 8 zł za kostkę

Masło znów drożeje. Zapłacimy ponad 8 zł za kostkę

0
Reklama

Straszenie konsumentów chlebem za 10 zł to przesada. Ale niemal pewne są duże podwyżki cen masła. Dotąd konsumenci za masło płacili najwięcej w październiku 2017 r. – 7,08 zł za kostkę. Od tego czasu z każdym miesiącem było tylko taniej. Aż do maja tego roku, kiedy wrócił trend wzrostowy. 

Masło jest bardzo drogie. Kosztuje około 8 zł za kostkę. A wkrótce może być jeszcze droższe. Dlaczego tak się dzieje?

Reklama

Problemy z rosnąca ceną masła mamy w zasadzie od początku roku. Powodem jest ograniczenie produkcji spowodowane zmniejszoną opłacalnością. Pomimo popytu na masło opłacalność spada- spowodowane jest to efektem ubocznym produkcji masła, czyli odtłuszczonym mlekiem w proszku.

Ceny masła, jak i większości produktów mleczarskich, wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego zwyczajowo maleją, natomiast rosną wraz z nadejściem zimy. Nie jest to bezwzględna reguła, ale w teorii tak to powinno działać. Związane jest to ze wzrostem dostępności surowca do produkcji w miesiącach ciepłych i jej spadkiem w miesiącach zimniejszych. 

Patrząc na prognozy dot. inflacji, a także tego co dzieje się ogólnie na rynku i w handlu, ale też w gospodarce (m.in. przez drożejące surowce) nie mamy dla Polaków dobrych wiadomości. W sklepach nadal będzie coraz drożej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!