Strona główna SANOK 81-latka w piżamie i pantoflach szła nad ranem ulicą. Pomogła policja

81-latka w piżamie i pantoflach szła nad ranem ulicą. Pomogła policja

0
Reklama

Zgłoszenie i podjęte przez policjantów działania, pomogły 81-letniej kobiecie, która wyszła z mieszkania. Ubrana w piżamę i w pantoflach, szła nad ranem jedną z ulic Sanoka. Zdezorientowana seniorka nie potrafiła wyjaśnić, co tam robi, ani gdzie mieszka. Starsza pani była wyziębiona. Została przewieziona do szpitala.

Dzisiaj około godz. 5.30, dyżurny Policji został powiadomiony, że w Sanoku na ławce siedzi starsza kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka nie wie, gdzie mieszka, a ubrana jest nieadekwatnie do panujących warunków atmosferycznych. Temperatura powietrza była bliska zera. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Reklama

Zgłaszająca interwencję wskazała funkcjonariuszom siedząca na ławce starszą kobietę, która ubrana w kapcie i piżamę, chwilę wcześniej, szła jedną z ulic Sanoka. Seniorka była zdezorientowana i nie pamiętała swojego adresu zamieszkania. Nie potrafiła także wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu. 

Policjanci zaopiekowali się starszą panią i udzielili jej pomocy. Kobieta była wyziębiona. Na miejsce wezwano służby medyczne, które zabrały ją do szpitala. Policjanci ustalili, że 81-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego, przebywa w Sanoku u rodziny.

Dzięki właściwej reakcji mieszkanki Sanoka i pomocy służb, nie doszło do tragedii.

Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które z różnych powodów nie są w stanie wrócić do domu i mogą potrzebować pomocy oraz opieki. Szczególnie pory nocne i niskie temperatury są dla nich niebezpieczne. Dlatego też nie bądźmy obojętni, reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy telefon na numer alarmowy. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał i udzielą odpowiedniej pomocy. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!