Strona główna WIADOMOŚCI Adwokaci z Podkarpacia oferują pomoc prawną dla służb na granicy

Adwokaci z Podkarpacia oferują pomoc prawną dla służb na granicy

0
Służba na granicy, fot. podlaska policja
Reklama

Adwokaci i radcy prawni z całej Polski zorganizowali się, by pomóc pro bono funkcjonariuszom straży granicznej, wojska oraz policji w związku z sytuacją na granicy z Białorusią.

Na stronie poświęconej akcji czytamy:

Reklama

„Jesteśmy grupą profesjonalnych prawników: adwokatów i radców prawnych, których łączy troska o wolności i prawa obywateli, a także chęć niesienia pomocy prawnej każdemu, kto o taką pomoc prosi.

W obliczu ostatnich wydarzeń na polsko-białoruskiej granicy, zdecydowaliśmy, że niezależnie od dzielących nas różnic, chcemy pomagać obrońcom naszych granic, którzy wykonują swoje obowiązki zgodnie z przepisami prawa, dla dobra Rzeczypospolitej. Pragniemy nieść pomoc prawną dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy Wojska Polskiego i innych służb zaangażowanych w obronę granic RP, zarówno w zakresie spraw cywilnych (naruszenie ich dóbr osobistych), jak i spraw karnych, których obawiać się mogą w związku z pojawiającą się w mediach krytyką wykonywanych przez nich obowiązków.

Żaden obrońca naszych granic nie powinien czuć się zagrożony.

Sparaliżowany strachem nie będzie bowiem dobrze wykonywał swej służby dla dobra naszego państwa. Działamy pro publico bono, nie pobierając żadnego wynagrodzenia od funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy Wojska Polskiego ani innych służb”.

Wśród kilkunastu koordynatorów akcji, pełniących funkcje dyżurnych z Podkarpacia znaleźli się adwokat z Rzeszowa, dr Paweł Bała, adwokat Robert Bryk z Dębicy oraz radca prawny Arkadiusz Atak.

Reklama
Poprzedni artykułZwłoki na przystanku pod Kolbuszową. Prokuratura zbada sprawę
Następny artykułMasło znów drożeje. Zapłacimy ponad 8 zł za kostkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj