Strona główna KROSNO Małżeństwo oskarżone o rozbój

Małżeństwo oskarżone o rozbój

0
Reklama

Krośnieńscy policjanci zatrzymali małżeństwo podejrzane o rozbój na mieszkańcu Krosna. Sprawcy zaatakowali swoją ofiarę gazem pieprzowym, po czym ukradli saszetkę z pieniędzmi oraz dokumentami. Przestępcy usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę po godz. 19, na osiedlu Traugutta w Krośnie. Sprawcy, przy użyciu miotacza gazu pieprzowego, zaatakowali wracającego z zakupów 69-latka. Przestępcy ukradli mężczyźnie saszetkę, w której znajdowały się m.in. pieniądze oraz dokumenty, po czym uciekli.

Reklama

Na miejsce zostali skierowani policjanci ogniwa interwencyjnego krośnieńskiej komendy oraz funkcjonariusze służby kryminalnej. Zdezorientowany napaścią 69-latek relacjonował, że został zaatakowany przez dwóch sprawców oraz wskazał kierunek, w którym się oddalili.

W czasie, gdy policyjne patrole przeczesywały ulice oraz osiedlowe zakamarki, funkcjonariusze wydziału kryminalnego typowali sprawców oraz sprawdzali zapis kamer monitoringu miejskiego i placówek handlowych w rejonie, gdzie doszło do przestępstwa. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że osoby odpowiedzialne za atak na mieszkańca Krosna, to 34-latek oraz jego 43-letnia małżonka. Kilka godzin po zdarzeniu, funkcjonariusze zatrzymali przestępczy duet na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie.

Podczas przeszukania domu małżonków, policjanci zabezpieczyli m.in. miotacz gazu, którym napastnicy posłużyli się w czasie rozboju oraz pieniądze. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną saszetkę, a także portfel, który po uprzednim opróżnieniu z wartościowych przedmiotów, sprawcy porzucili.  

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec małżonków środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułDwa miesiące aresztu za pobicie 19-latka
Następny artykuł68-latek odpowie za jazdę na hulajnodze po pijanemu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!