Strona główna SANOK 68-latek odpowie za jazdę na hulajnodze po pijanemu

68-latek odpowie za jazdę na hulajnodze po pijanemu

0
Reklama

Policjanci podejmowali czynności wobec 68-latka, który upadł podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Okazało się, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.

Wczoraj przed godz. 15, dyżurny sanockiej Policji otrzymał informację, że w Sanoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 68-letni mężczyzna, jadąc hulajnoga elektryczną, w trakcie skręcania, stracił równowagę i przewrócił się. Do zdarzenia nie przyczynił się inny uczestnik ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 68-latka. Okazało się, że w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia kierujący doznał obrażeń i został przewieziony do szpila.

Reklama

68-latek za swoje zachowanie wkrótce poniesie odpowiedzialność karną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.  

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy, kto kieruje pojazdem będąc po alkoholu, stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg.

Reklama
Poprzedni artykułMałżeństwo oskarżone o rozbój
Następny artykułGroził sąsiadom, bo nie chcieli słuchać jak gra na akordeonie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!