Strona główna SANOK 68-latek odpowie za jazdę na hulajnodze po pijanemu

68-latek odpowie za jazdę na hulajnodze po pijanemu

0
Reklama

Policjanci podejmowali czynności wobec 68-latka, który upadł podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej. Okazało się, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.

Wczoraj przed godz. 15, dyżurny sanockiej Policji otrzymał informację, że w Sanoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hulajnogą elektryczną. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 68-letni mężczyzna, jadąc hulajnoga elektryczną, w trakcie skręcania, stracił równowagę i przewrócił się. Do zdarzenia nie przyczynił się inny uczestnik ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 68-latka. Okazało się, że w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia kierujący doznał obrażeń i został przewieziony do szpila.

Reklama

68-latek za swoje zachowanie wkrótce poniesie odpowiedzialność karną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami – osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.  

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy, kto kieruje pojazdem będąc po alkoholu, stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg.

Reklama
Poprzedni artykułMałżeństwo oskarżone o rozbój
Następny artykułGroził sąsiadom, bo nie chcieli słuchać jak gra na akordeonie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj