Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Walka o tunel. Władze miasta i powiatu piszą do Premiera

Łańcut: Walka o tunel. Władze miasta i powiatu piszą do Premiera

0
Reklama

Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń i Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek w dniu 7 marca 2019 r. wystosowali wspólnie pismo do Pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów z prośbą o wsparcie finansowe budowy tunelu pod przejazdem kolejowym w Łańcucie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 Łańcut – Leżajsk.


W piśmie podkreślono m.in., że brak bezkolizyjnego skrzyżowania z linią kolejową ogranicza plany rozwoju Podkarpackiej Kolej Aglomeracyjnej relacji Rzeszów – Przeworsk. Wzrost natężenia ruchu pociągów i szynobusów szybkiej kolei szynowej spowoduje wydłużenie czasu zamknięcia rampy do około 8 godzin w ciągu doby. Sytuacja ta jeszcze pogłębi i tak już istniejące utrudnienia komunikacyjne na drodze wojewódzkiej nr 877. Wydłużony czas oczekiwania na rampie oraz wzrost natężenia ruchu pojazdów opuszczających węzeł „Łańcut” z autostrady A-4 już powoduje wstrzymanie zjazdu z autostrady.
Pismo dotyczące realizacji zadania inwestycyjnego jakim jest budowa tunelu pod przejazdem kolejowym (linii kolejowej E 30) w Łańcucie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 Łańcut – Leżajsk.

Reklama
Poprzedni artykułPolicja poszukuje uprowadzonej Natalii i jej córki Amelki
Następny artykułRzeszów: Ukraińscy studenci zrywali polskie flagi