Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Policja wszczęła śledztwo ws. wandalizmu Opałki

Łańcut: Policja wszczęła śledztwo ws. wandalizmu Opałki

0
Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie wszczęła śledztwo wyjaśniające ws. zrywania materiałów wyborczych przez przewodniczącego Rady Miasta Adama Opałkę.


Materiał filmowy, na którym widać jak przewodniczący Rady Miasta Łańcuta zrywa plakaty obiegł internet. Wczoraj pisaliśmy o zdarzeniu. Przypomnijmy, Adam Opałka został sfilmowany jak zrywa plakaty wyborcze Konfederacji Wolność i Niepodległość, wyrzuca je do kosza, a filmującego go przechodnia obraża, szarpie i mu grozi.
Policja poinformowała, że po zapoznaniu się z materiałem filmowym sama wszczęła postępowanie wyjaśniające, z art. 67 Kodeksu Wykroczeń.
Zgodnie z tym artykułem: ” kto uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny (do 5 tys. zł)”.
Jutro przedstawiciele Konfederacji zapowiedzieli konferencję prasową, na której poinformują o swoich działaniach wobec poczynań Adama Opałki.

Reklama