Funkcjonariusze SG z drogowego przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali ob. Mołdawii poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu. 

14 grudnia funkcjonariusze SG z przejścia drogowego w Korczowej zatrzymali w trakcie odprawy granicznej poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu 25-letniego ob. Mołdawii.

Mężczyzna był poszukiwany przez mołdawski wymiar sprawiedliwości za kradzież pieniędzy i złotej biżuterii. Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Zgodnie z procedurą został przekazany Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu i do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywać w areszcie.

Od początku roku, na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zrealizowali ponad 2 tys. zleceń dotyczących zatrzymania osób figurujących w bazach danych SIS. Oprócz tego zatrzymano ponad 200 osób poszukiwanych przez Interpol, w tym pięciu poszukiwanych na podstawie czerwonej noty Interpolu.

źr. BiOSG