Strona główna WIADOMOŚCI Jarosław: Świąteczne oświetlenie już gotowe

Jarosław: Świąteczne oświetlenie już gotowe

0
Reklama

W Jarosławiu króluje już świąteczne oświetlenie. Stwierdzenie można potraktować dosłownie, choćby z uwagi na wygląd 34 egzemplarzy najnowszych, imponujących ledowych latarniowców 3D, zwieńczonych rozświetloną koroną.


Najnowsze, zakkupione w tym roku za kwotę 30 tys. zł atrakcyjne oświetlenie zostało przed wszystkim rozmieszczone na ul. 3-go Maja i ul. Jana Pawła II, czyli głównych ulicach miasta.
Oprócz tego miasto oświetla 65 sztuk elementów słupowych, kurtyn świetlnych i światełek, wykorzystywanych do dekoracji drzew i choinek, a także 50 sztuk latarniowców rozwieszonych w zeszłorocznych lokalizacjach (ul. Poniatowskiego, ul. Lubelska i Pruchnicka). Dokupione oświetlenie pozwoliło wydłużyć udekorowane trasy na terenie miasta, a także wzbogacić wygląd ul. Grodzkiej.
Dodatkową atrakcją są: zakupiona w ubiegłym roku bombka zlokalizowana na płycie rynku, nowa szopka przed ratuszem, udekorowana studnia, a także napis „Wesołych Świąt”, który niebawem zawiśnie na moście przy wjeździe do miasta od strony ronda w Szówsku.
Dekorowanie miasta oświetleniem świątecznym trwa od początku grudnia. Zakończenie planowane jest 18 grudnia, w trakcie inauguracji Jarmarku Bożonarodzeniowego. W tym dniu po raz pierwszy, na dobry początek jarmarku, będzie przed ratuszem dekorowana „Choinka Mieszkańców”, na której pojawią się własnoręcznie wykonane przez jarosławian ozdoby. Oprócz tego druga miejska choinka została już udekorowana tradycyjnie na Pl. Mickiewicza.
Wszystkimi ww. pracami zajmuje się, podobnie jak w ubiegłym roku, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu we współpracy z Jarosławskim Przedsiębiorstwem Komunalnym.
za: UM Jarosław, foto: M. Młynarska 

 
Reklama