Strona główna POLITYKA Konsul Francji odwiedził Podkarpacie

Konsul Francji odwiedził Podkarpacie

0
Fot. UMWP Anna Magda
Reklama

Anne Schmidt-Riou, Konsul Generalna Francji w Krakowie była gościem marszałka Władysława Ortyla. Towarzyszył jej Audelin Chappuis – radca ds. współpracy kulturalnej w Ambasadzie Francji w Warszawie, a zarazem dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce.

Tematykę spotkania zdominowały kwestię agresji Rosji na Ukrainę i współpracy w organizacji pomocy humanitarnej. Poruszono też sprawy gospodarcze i współpracę firm z Podkarpacia z francuskimi przedsiębiorstwami, które inwestują w naszym regionie.

Reklama

Poruszono kwestię dwóch wydarzeń, które w maju zaplanowane są na Podkarpaciu. Pierwsza to impreza sektora lotniczego Aerospace and Defense Meetings, która po przerwie związanej z pandemią wraca na Podkarpacie, a jej organizatorem jest francuska firma BCI Aerospace.

Druga to konferencja dotycząca wsparcia, pomocy Ukrainie, której współorganizatorem będzie Ambasada Francuska. Propozycja jest odpowiedzią na apel marszałka Władysława Ortyla w sprawie pomocy humanitarnej skierowany w listopadzie 2022 roku do Ambasadora Francji w Polsce. Konferencja ma być platformą do zawiązywania współpracy polskich i francuskich samorządów do realizacji wspólnych projektów pomocowych.

Podczas pobytu na Podkarpaciu Anne Schmidt-Roiu spotkała się także z ks. Piotrem Potyrałą, dyrektorem Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz samorządowcami z województwa podkarpackiego.

źr. UMWP

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!