Strona główna JAROSŁAW Kolejne kradzione samochody zatrzymane na granicy z Ukrainą

Kolejne kradzione samochody zatrzymane na granicy z Ukrainą

0
Reklama

Wnikliwa kontrola, doświadczenie oraz specjalistyczne szkolenia sprawiły, że funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG ujawnili na granicy kolejne pojazdy pochodzące z przestępstwa.

11 grudnia do odprawy na wyjazd z Polski w przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 41-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował mercedesem na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu specjaliści straży granicznej ujawnili rozbieżność w oznaczeniach identyfikacyjnych auta. Sprawdzenia w międzynarodowych bazach poszukiwawczych wykazały, że część podzespołów pojazdu pochodzi z auta skradzionego w Portugalii. Samochód o szacunkowej wartości 45 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą śledczy z SG.

Reklama

Kilka dni wcześniej na tym samym przejściu granicznym mundurowi zatrzymali osobówkę marki Kia Sportage. Autem wjeżdżała do Polski 40-letnia obywatelka Ukrainy. W trakcie kontroli strażnicy graniczni ustalili, że dane pojazdu figurują w bazie Interpol i jest on poszukiwany przez zagraniczne służby. Samochód o szacunkowej wartości 85 tys. zł zatrzymano i razem z kierowcą przekazano policjantom z Radymna.  

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 130 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad 9 mln zł.

Reklama
Poprzedni artykułKarambol na autostradzie. Pięć osób rannych [foto]
Następny artykułWciąż nie wszyscy mają prąd. Trwa usuwanie szkód

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!