Strona główna STALOWA WOLA Jest wyrok ws. śmierci i poćwiartowania zwłok kobiety

Jest wyrok ws. śmierci i poćwiartowania zwłok kobiety

0
Reklama

Zapadł wyrok, tym razem już prawomocny, w sprawie zabójstwa i poćwiartowania oraz ukrycia zwłok 66-letniej kobiety. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie  utrzymał w mocy wyrok 5 lat pozbawienia wolności dla Roberta S.

Przypomnijmy, do feralnego zdarzenia doszło 10 stycznia 2021 r. w  Zdziechowicach Drugich w powiecie stalowowolskim. Podczas libacji alkoholowej, w której brało kilka osób, doszło do sprzeczki pomiędzy ofiarą, 66-latką. Mężczyzna pobił i wyrzucił ją z domu w samej koszuli, mimo, iż na zewnątrz panowało zima i chłód.

Reklama

Gdy zorientował się, że kobieta nie wraca, wyszedł i zobaczył, że nie żyje. Chcąc pozbyć się zwłok dokonał okrutnych rzeczy.

Tymczasem kiedy 66-letnia kobieta nie wróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną, ta od razu powiadomiła policję o zaginięciu. Funkcjonariusze natrafili na trop w jednym z domostw w Zdziechowicach Drugich (gm. Zaklików). Kobieta miała tam przychodzić do znajomych, by wspólnie spożywać alkohol.
Na posesji, w której mieszkali ojciec i syn, znaleziono fragmenty rozczłonkowanego ciała kobiety. Niektóre z nich były nadpalone.

Policja wykazała, że fragmenty nadpalonego ciała ukryto pod kombajnem, w piecu, w ulu i szopie.

Prokuratura zarzuciła 36-letniemu mężczyźnie m.in.  spowodowanie ciężkiego uszczerbku ciała skutkującego śmiercią kobiety. Sąd jednak nie podzielił tej argumentacji uzasadniając, że nie ma na to dowodów i uznał go winnym m.in. pobicia 66-latki, pozostawienia na zimnie i znieważenia zwłok. Proces odbywał się z wyłączeniem jawności.

Od wyroku obowiązuje jedynie kasacja Sądu Najwyższego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!