Strona główna STALOWA WOLA Jest akt oskarżenia wobec podejrzanych o strzelaninę w Stalowej Woli

Jest akt oskarżenia wobec podejrzanych o strzelaninę w Stalowej Woli

0
Reklama

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia wobec sześciu osób w tym Marka S. (l. 61), jego syna Filipa S. (l. 25) Konrada R. (l. 35), Daniela W. (l. 32), Łukasza S. (l. 32) którzy w październiku 2020 roku brali udział w strzelaninie w Stalowej Woli oraz wobec Radosława R. (l. 25), który zacierał ślady zdarzenia. Wszyscy oskarżeni to mieszkańcy województwa podkarpackiego. Wobec pięciu oskarżonych na wniosek prokuratora nadal stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zakres zarzutów

Reklama

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie oskarżył Filipa S. o usiłowanie zabójstwa oraz udział w bójce z użyciem broni palnej, której następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu kwalifikowane z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk oraz z art. 159 kk i art. 158 § 2 kk.

Czyny te zagrożone są karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kolejnym oskarżonym w tym Markowi S. Filipowi S., Konradowi R., Danielowi W., Łukaszowi S. prokurator zarzucił udział w bójce z użyciem broni palnej i innych niebezpiecznych przedmiotów, której następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu kwalifikowany z art. 159 kk i art. 158 § 2 kk.

Czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Natomiast Radosławowi R. prokurator zarzucił utrudnienie postępowania karnego poprzez ukrycie pistoletu z którego strzelał jeden z oskarżonych kwalifikowane z art. 239 § 1 kk.

Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat.

Strzelanina w Stalowej Woli

Do konfrontacji dwóch wrogo nastawionych do siebie grup doszło 26 października 2020 roku w godzinach wieczornych w Stalowej Woli w pobliżu bloku mieszkalnego przy ulicy Energetyków. Do pierwszej grupy należeli Marek S. i jego syn Filip S. działający ze sobą wspólnie i w porozumieniu, używający niebezpiecznych narzędzi w postaci broni palnej oraz psa rasy amstaff zaliczanego do kategorii niebezpiecznych. Do drugiej grupy należeli Konrad R., Daniel W. i Łukasz S., działający ze sobą wspólnie i w porozumieniu, używający niebezpiecznych narzędzi w postaci rewolweru czarno – prochowego, siekiery, maczety oraz miotacza gazu obezwładniającego.

Podczas zdarzenia oskarżony Filip S. poprzez oddanie kilku strzałów z broni palnej usiłował pozbawić życia Daniela W powodując u niego obrażenia ciała, skutkujące ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, narażającym go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Ponadto w czasie bójki oskarżony Konrad R. doznał rany postrzałowej na skutek użycia rewolweru czarno – prochowego, które to obrażenia naruszyły czynności narządów jego ciała na okres powyżej 7 dni, narażając go w ten sposób na utratę życia i zdrowia. Po zdarzeniu Radosław R. zacierał ślady zdarzenia i dokonał ukrycia pistoletu z którego strzelał Filip S. przez co utrudnił prowadzenie postępowania karnego.

źr. Dział Prasowy Prokuratury Krajowej

Reklama
Poprzedni artykuł40-latka uciekała przed policją. Jazdę zakończyła doprowadzając do kolizji
Następny artykuł„Plecak dla Ukrainy”. Polscy leśnicy pomagają ukraińskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj