Strona główna RZESZÓW Jedna z najstarszych szkół w kraju otrzyma dwupoziomową halę sportową

Jedna z najstarszych szkół w kraju otrzyma dwupoziomową halę sportową

0
Hala przy I LO w Rzeszowie, wizualizacja, źr. UM Rzeszów
Reklama

Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa: jedna z najstarszych szkół w Polsce, I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie dostanie nowe zaplecze sportowe. To hala z kilkoma boiskami, siłownią i strefą fitness, którą władze miasta chcą wybudować w miejscu starego budynku.

I Liceum Ogólnokształcące mieści się w zabytkowym kompleksie budynków przy głównym deptaku, na ul. 3 Maja. Jego zaplecze sportowe to przede wszystkim hala sportowa dobudowana do kamienic znacznie później. Początkowo planowano jej generalny remont, ale fachowe ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe. Dlatego władze miasta zdecydowały się zlecić wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu.

Reklama

Pod koniec grudnia miasto zamierza otworzyć oferty przetargowe na to zadanie. – Wykonawca będzie miał za zadanie rozebrać stary budynek i wybudować w jego miejscu nowy. Chcemy, aby prace zakończyły się najpóźniej w 2024 roku – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Nowa hala sportowa ma mieć dwa poziomy. Na parterze zaplanowano boisko wielofunkcyjne (do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, badmintona), trybuny na 230 osób, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

Poziom niżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Na poziomie piętra nad łącznikiem zaprojektowano dodatkową klatkę schodową umożliwiająca późniejsze połączenie jej z budynkiem szkoły na poziomie piętra.

źr. UM Rzeszów

Reklama
Poprzedni artykułRafał Strączek po sezonie zmieni Stal Mielec na Legię Warszawa?
Następny artykułIMGW ostrzega: od rana marznące opady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj