Strona główna JAROSŁAW Jechał pod prąd, później na „podwójnym gazie” zmieniał oponę w aucie

Jechał pod prąd, później na „podwójnym gazie” zmieniał oponę w aucie

0
Reklama

Policjanci z wydziału ruchu drogowego jarosławskiej komendy zatrzymali pijanego mężczyznę, który zmieniał koło w swoim pojeździe na ul. Sandomierskiej w Jarosławiu. O tym, że wcześniej jechał skodą „pod prąd”, poinformował policjantów świadek. Badanie alkomatem wykazało, że 33-letni mieszkaniec gminy Krasne miał ponad 2,5 promila. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godz. 4, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ul. Sandomierskiej w Jarosławiu, nietrzeźwy mężczyzna jedzie skodą „pod prąd”. Policjanci z jarosławskiej drogówki zastali wskazany pojazd na chodniku. Przy samochodzie znajdował się mężczyzna, który próbował wymienić przednie koło, z uwagi na uszkodzoną oponę. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Został poddany badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.   

Reklama

33-letni mieszkaniec gminy Krasne oświadczył funkcjonariuszom, że kierował skodą „pod prąd” ponieważ chciał zaparkować pojazd w drugą stronę, aby łatwiej było mu wymienić koło.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci apelują: wsiadając za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu, miejmy pewność, że jesteśmy trzeźwi. Kierowcy pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!