Strona główna TARNOBRZEG Jechał ciągnikiem pod wpływem, bez prawa jazdy i ważnych badań pojazdu

Jechał ciągnikiem pod wpływem, bez prawa jazdy i ważnych badań pojazdu

0
Reklama

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gorzycach zatrzymał na drodze kierowcę ciągnika rolniczego. Okazało się, że 60-letni traktorzysta był po użyciu alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego ciągnik nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna za popełnione wykroczenie będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj przed po godz. 9, dzielnicowy pełniący służbę na terenie miejscowości Wrzawy w gminie Gorzyce, zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego. Funkcjonariusz po otwarciu kabiny pojazdu poczuł zapach alkoholu.

Reklama

Za kierownicą pojazdu siedział 60-letni mieszkaniec gminy Gorzyce. Badanie urządzeniem wykazało 0,46 promila alkoholu w jego organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego ciągnik nie ma ważnych badań technicznych, za co mundurowy zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu.

Przypominamy:
Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!