Strona główna TARNOBRZEG Jechał ciągnikiem pod wpływem, bez prawa jazdy i ważnych badań pojazdu

Jechał ciągnikiem pod wpływem, bez prawa jazdy i ważnych badań pojazdu

0
Reklama

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gorzycach zatrzymał na drodze kierowcę ciągnika rolniczego. Okazało się, że 60-letni traktorzysta był po użyciu alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego ciągnik nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna za popełnione wykroczenie będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj przed po godz. 9, dzielnicowy pełniący służbę na terenie miejscowości Wrzawy w gminie Gorzyce, zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego. Funkcjonariusz po otwarciu kabiny pojazdu poczuł zapach alkoholu.

Reklama

Za kierownicą pojazdu siedział 60-letni mieszkaniec gminy Gorzyce. Badanie urządzeniem wykazało 0,46 promila alkoholu w jego organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego ciągnik nie ma ważnych badań technicznych, za co mundurowy zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu.

Przypominamy:
Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny

Reklama
Poprzedni artykułTrwają poszukiwania zaginionych nastolatek z Domu Dziecka w Sanoku
Następny artykułWyłudził z tarczy antykryzysowej ok. 650 tys. złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj