Strona główna MIELEC Jechał ciągnikiem bez uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli

Jechał ciągnikiem bez uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli

0
Reklama

Policjanci przedstawili zarzuty 26-letniemu mężczyźnie, który wybrał się na przejażdżkę ciągnikiem znajomego bez jego zgody, posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotni wieczór policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży ciągnika oraz kosiarki rotacyjnej z posesji w Dulczy Małej. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kradzieży mogło dokonać dwóch mężczyzn mieszkających w pobliżu, którzy wcześniej spożywali razem alkohol.

Reklama

Już po chwili policjanci napotkali jadącego ciągnikiem młodego mężczyznę. Pomimo podania przez policjantów wyraźnego sygnału do zatrzymania, kierowca ciągnika nie zatrzymał się, a na widok radiowozu przyśpieszył i wjechał leśną ścieżkę. Mężczyzna porzucił ciągnik w lesie, wrócił pieszo do domu, gdzie po chwili został zatrzymany przez policjantów.

W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu 26-latka na stan trzeźwości okazało się, że ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Zatrzymany został także jego krewny, który jak ustalili policjanci również brał udział w zdarzeniu.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili ponadto, że młody mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 26-letniemu mężczyźnie zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, niestosowanie się do wyroków sądu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Ciągnik oraz kosiarka, już trafiły do rąk właściciela.

W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Reklama
Poprzedni artykułSkradzione samochody na granicy. Przewozili je Ukraińcy
Następny artykułPrzeszedł przez tory, mimo zamkniętych zapór. Dostał solidny mandat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj