Strona główna JAROSŁAW Skradzione samochody na granicy. Przewozili je Ukraińcy

Skradzione samochody na granicy. Przewozili je Ukraińcy

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej odzyskali mercedesa i volkswagena. Oba samochody były poszukiwane bazie Interpol oraz SIS. Łączną wartość pojazdów oszacowano na 68 tys. złotych.

W sobotę (28 maja) do kontroli na wyjazd z Polski na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził na lawecie volkswagena Caddy. Podczas weryfikacji legalności okazało się, że pojazd figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako utracony. Szacowana wartość odzyskanego volkswagena to 35 tys. złotych.

Następnego dnia mundurowi z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali drugi samochód. Pojazd był przewożony na lawecie przez 39-letniego obywatela Ukrainy. Podczas kontroli strażnicy graniczni ustalili, że mercedes (szacowana wartość 33 tys. zł) został utracony w maju bieżącego roku na terytorium Belgii i jest poszukiwane przez tamtejszą policję.

Reklama

W obu przypadkach cudzoziemców oraz zabezpieczone samochody przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna, którzy prowadzą dalsze postępowanie.

W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 55 pojazdów pochodzących z przestępstwa o łącznej szacunkowej wartości  3,5 mln złotych.

Poprzedni artykułPonad 500 policjantów w klubach go-go. Są zatrzymania i zarzuty [foto]
Następny artykułJechał ciągnikiem bez uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!