Strona główna JAROSŁAW Skradzione samochody na granicy. Przewozili je Ukraińcy

Skradzione samochody na granicy. Przewozili je Ukraińcy

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej odzyskali mercedesa i volkswagena. Oba samochody były poszukiwane bazie Interpol oraz SIS. Łączną wartość pojazdów oszacowano na 68 tys. złotych.

W sobotę (28 maja) do kontroli na wyjazd z Polski na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził na lawecie volkswagena Caddy. Podczas weryfikacji legalności okazało się, że pojazd figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako utracony. Szacowana wartość odzyskanego volkswagena to 35 tys. złotych.

Następnego dnia mundurowi z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali drugi samochód. Pojazd był przewożony na lawecie przez 39-letniego obywatela Ukrainy. Podczas kontroli strażnicy graniczni ustalili, że mercedes (szacowana wartość 33 tys. zł) został utracony w maju bieżącego roku na terytorium Belgii i jest poszukiwane przez tamtejszą policję.

Reklama

W obu przypadkach cudzoziemców oraz zabezpieczone samochody przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna, którzy prowadzą dalsze postępowanie.

W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 55 pojazdów pochodzących z przestępstwa o łącznej szacunkowej wartości  3,5 mln złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!