Strona główna MIELEC Przeszedł przez tory, mimo zamkniętych zapór. Dostał solidny mandat

Przeszedł przez tory, mimo zamkniętych zapór. Dostał solidny mandat

0
Reklama

Policjantki ukarały wysokim mandatem 55-letniego mężczyznę, który przeszedł przez przejazd kolejowy, mimo że zapory były opuszczone. Funkcjonariusze przestrzegają i przypominają o obowiązujących przepisach i wysokich karach za popełnione wykroczenia.

Taryfikator, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku przewiduje m.in. wysoki mandat za wykroczenie, jakim jest wchodzenie na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie.

Reklama

Takie właśnie wykroczenie popełnił w miniony piątek 55-letni mężczyzna, który chciał przejść przez tory na przejeździe kolejowym w Rzemieniu, znajdującym się przy drodze wojewódzkiej nr 985. Mężczyzna jednak nie poczekał na otwarcie zapór i przeszedł pod nimi przez torowisko. W tym samym czasie, na przejazd przez tory, wśród innych pojazdów, oczekiwały funkcjonariuszki w oznakowany radiowozie. Pieszy został zatrzymany do kontroli. Policjantki za popełnione wykroczenie, ukarały 55-latka mandatem w wysokości 2 tys. złotych.

Policjanci przypominają:

Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
4) przebiegania przez jezdnię;
5) chodzenia po torowisku;
6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują;
8) korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

Pamiętajmy! Lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie, bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi czy poruszamy się pojazdem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!