Strona główna WIADOMOŚCI Krosno: Funkcjonariusze KAS wykryli użycie oleju opałowego jako oleju napędowego w jednej...

Krosno: Funkcjonariusze KAS wykryli użycie oleju opałowego jako oleju napędowego w jednej z firm

0
Reklama

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili początkiem tygodnia działania kontrolne w jednej z firm w powiecie krośnieńskim. W wyniku podjętych działań stwierdzono, niezgodne z przepisami, wykorzystanie oleju opałowego w samochodach osobowych i ciągnikach rolniczych.

Funkcjonariusze Działu Kontroli Celno – Skarbowej Rynku  z krośnieńskiej delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego  przeprowadzili kontrolę na terenie jednej z firm w powiecie krośnieńskim. W wyniku podjętych czynności wraz z funkcjonariuszami KMP w Krośnie stwierdzono, że firma wykorzystuje  zakupiony olej opałowy w ilości tysiąc litrów  niezgodnie z jego przeznaczeniem tj. w ciągnikach rolniczych oraz samochodach osobowych. 
W toku czynności stwierdzono pozostały olej opałowy w łącznej ilości 180 litrów,  który znajdował się w samochodach osobowych, ciągnikach rolniczych oraz  zbiorniku typu mauzer,  wyposażonego w mechanizm do tankowania,  z którego tankowano pojazdy.
 

Jak ustalili funkcjonariusze,  kwota uszczupleń podatku akcyzowego  i opłaty paliwowej wyniosła ponad 2 tys. złotych.  

Za zmianę przeznaczenia wyrobu akcyzowego, w szczególności użycie oleju opałowego jako oleju napędowego, a przez to narażenie na uszczuplenie podatku akcyzowego, grozi kara grzywny lub pozbawienie wolności do 2 lat, albo obie te kary łącznie.
 
źr. KAS 
Reklama
Poprzedni artykułJarosław: Świąteczne oświetlenie już gotowe
Następny artykułLeżajsk: Policjanci pomogli wydostać dziecko z zamkniętego auta