Strona główna RZESZÓW Janusz Ławiński nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie

Janusz Ławiński nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie

0

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie ma nowego dyrektora. Został nim Janusz Ławiński.

Janusz Ławiński był pełniącym obowiązki dyrektora placówki od końca listopada 2020. Jego poprzednik Marek Wiater oddał się do dyspozycji zarządu. 26 lutego komisja konkursowa rekomendowała zarządowi powołanie Janusza Ławińskiego na dyrektora szpitala.  

Liczę, że kończy się zbyt długi okres tymczasowości w szpitalu. Przed placówką dużo zadań, które wymagają zaangażowania, ale również pracy w spokojnej atmosferze. Główne zadania nowego dyrektora to przygotowanie szpitala do przekształceń związanych z utworzeniem szpitala uniwersyteckiego, przygotowanie placówki do możliwości realizacji zabiegów przy pomocy robota Da Vinci oraz dalsza restrukturyzacja placówki – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Są plany by „Jedynka” została przekształcona w szpital uniwersytecki. Miałoby to na celu poprawę jakości edukacji dla studentów kierunków medycznych.

Chcemy być wciąż w czołówce innowacyjnych regionów. Korzyści dla szpitala to istotne zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności na rynku usług zdrowotnych oraz dostęp do kapitału ludzkiego,  możliwości utrzymania i przyciągnięcia najlepszej kadry medycznej. To także szansa rozwoju w oparciu o najlepsze międzynarodowe standardy oraz na udział w projektach badawczo-rozwojowych i naukowych – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Poprzedni artykułPodkarpacie z pełnym lockdownem? Coraz gorsza sytuacja w szpitalach
Następny artykułTo już niemal pewne. Rząd wprowadzi lockdown w całym kraju
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj